گـــــــــ . آ

GEA

شرکت GEA آلمان غول صنعت برودت دنیا

شرکت GEA  در سال ۱۸۸۱ در آلمان تاسیس شد. حوزه اصلی فعالیت این شرکت ساخت تجهیزات صنایع تبدیلی(Process Technology) به ویژه تجهیزات مورد استفاده در سیستم های سرمایشی مانند سردخانه است. با توجه به تاثیر بسیار زیاد شرکت GEA در توسعه صنعت برودت قصد داریم تا در این مقاله این کمپانی بزرگ را به شما معرفی کنیم.

GEA
GEA

تاریخچه شرکت GEA از تاسیس تا توسعه

همانطور که قبلا گفتیم شرکت گ.آ در سال ۱۸۸۱ در کشور آلمان تاسیس شد. فعالیت اولیه شرکت گ.آ در زمینه تجارت آهن آلات (فلزات) بود اما در ادامه گ.آ توانست در سال ۲۰۰۷   ۵۰٪ فعالیتش را بر روی صنایع مرتبط مواد غذایی و نوشیدنی معطوف کند. این مسیر تا سال ۲۰۱۴ به گونه ای پیش رفت که ۷۰٪ از فعالیت های شرکت گ.آ در این سال به حوزه صنایع زیر بنایی مواد غذایی مربوط بود.

شرکت گ.آ در طول مسیر پیشرفت خود، با خرید کمپانی های بزرگ و متعدد صنعت صنایع غذایی و برودتی خود را به یکی از تاثیر گذاران این صنعت در دنیا تبدیل کرده است. شرکت هایی مثل BOCK آلمان و گراسو هلند از جمله خرید های کمپانی گ.آ هستند.

درآمد حاصل از فعالیت شرکت گ.آ در سال ۲۰۱۶ میلادی چیزی در حدود ۴.۵ میلیارد یورو تخمین زده می‌شود که بیش از ۲/۳ آن حاصل از فعالیت در صنایع برودتی و مواد غذایی است. گ.آ امروز در بیش از ۵۵ کشور دنیا حدود ۲۰ هزار کارمند فعال دارد.

تاثیرکمپانی GEA در صنعت برودت

کمپانی گ.آ همیشه به دنبال توسعه علمی و ارتقاء دانش در حوزه های فعالیت خود بوده است. این روند را تا جایی پیش برده که جدید ترین دستاورد های علمی در صنعت برودت و مواد غذایی را کمپانی گ.آ به دست می‌آورد. ایده های جدید و راهکار هایی که مهندسین گ.آ برای فرآوری مواد غذایی برای افزایش راندمان انرژی صنایع غذایی ارائه می‌دهند همیشه از نو آورانه ترین ایده های روز دنیا است. کمپانی گ.آ تلاش کرده تا با پشتوانه نام خود و همچنین کیفیت محصولاتش انتخاب اول مشتریان باشد. شعار کمپانی گ.آ «مهندسی برای جهانی بهتر» است.

GEA
GEA

محصولات GEA در صنعت برودت

گ.آ با خرید کمپانی های بزرگ و متعدد در صنعت برودت و تولید محصولات با کیفیتی همچون کمپرسور های فریونی و آمونیاکی توانسته است نام پر آوازه در این صنعت داشته باشد. به طور مثال در کمپرسور های حمل و نقل (کمپرسور های اتوبوسی) تقریبا بدون رقیب است. تنوع محصولات یکی دیگر از مشخصه های این کمپانی بزرگ است.

برخی از محصولات برودتی این شرکت عبارتند از: انواع کمپرسور های سردخانه و چیلر، یونیت کندانسور، اواپراتور های سردخانه ای و چیلر ، چیلر های آب خنک و هواخنک ، آیس بانک های شیر و دستگاه های انجماد سریع محصولات دامی است.