قیمت سردخانه

زمانی که شخص ، ارگان ، شرکت ، موسسه ، هتل و … تصمیم به احداث و خرید سردخانه می گیرد اولین موضوع استعلام قیمت  از  متخصصین این صنعت است. با توجه به تخصصی بودن صنعت سردخانه و برودت تشخیص بهترین  پیشنهاد بسیار سخت است. سردخانه تشکیل شده از  چند عضو اصلی  مانند کمپرسور ، کندانسور ، اواپراتور و عایق است که کیفیت  و انتخاب صحیح هر کدام  بسیار تأثیر گذار است. اما در خرید سردخانه باید به نکات زیر بسیار توجه کرد:

کمپرسور

کمپرسور باید متناسب با ظرفیت سردخانه انتخاب شود و از برندهای معتبر باشد. متأسفانه کمپرسورهای نا مرغوب  و با کیفیت پایین بسیار پیشنهاد می شوند  که سهم بزرگی در پایین آوردن  قیمت نهایی سردخانه دارند. از مارک های معتبر  کمپرسورهای برودتی  می توان به کمپرسورهای کریرفراسکلددورینبوک و بیتزر اشاره کرد.

کمپرسور بیتزر آلمان
کندانسور کرسی

کندانسور و اواپراتور

شرکت های بسیاری هستند که کندانسور و  اواپراتور  تولید میکنند  که این شرکت ها هر کدام  از  کیفیت های متفاوتی برخوردار هستند  و در این بین شرکت هایی هستند که با توجه به نیاز بازار دو مدل کندانسور و اواپراتور با نام های متفاوت – قیمت های متفاوت و کیفیت  های متفاوت  تولید می کنند. به شکلی یک نوع ارزان قیمت  با کیفیت پایین ونع گران قیمت  با کیفت بالاتر تولید می کنند. هزینه هایی مانند نشت دادن مبرد و غیر قابل استفاده  شدن سردخانه تعمیر شدن  آن. از برندهای مطرح  کندانسور و اوپراتور  می توان  به دو شرکت  آرشه کار و بوران اشاره کرد که از کیفیت بالایی در امر ساخت کندانسور و اواپراتور برخوردار هستند.

عایق

بهترین نوع عایق برای سردخانه ها  ساندیچ  پانل است  که باید طبق نیاز پروژه مورد نظر انتخاب  شود. شرکت بسیار متعددی در این زمینه فعالیت می کنند : در خرید ساندویچ پانل باید به نکاتی همچون دانسیته مواد پلی اورتان – ضخامت ورق ها  – نوع رنگ و زبانه های ساندویچ پانل – مواد مصرفی پلی اورتان B3-B2-B1 را در پی داشته باشد. در این زمینه 3 شرکت معتبر ماموتکبیر پانل و نبوغ سرمایش از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

ساندویچ پانل

نصب و تجهیزات مصرفی

استفاده از تجهیزات اصلی  به طور کامل  و صحیح بسیار پر اهمیت است. تجهیزاتی همچون اویل سپداتور-مایع شکن – هیتکس چنجر – گیج های فشار مبرد با کیفیت و نصب صحیح آنها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. نصب سردخانه کار بسیار حساسی است و باید با دقت انجام شود همچنین  استفاده از تجهیزات کامل و اصل باعث افزایش  عمر  کاری سردخانه به طور چشمگیر می شود. که متأسفانه بسیاری از افراد  سودجو به دلیل کاهش قیمت پیشنهادی از تجهیزات کاسته و در بسیاری از مواد از اجناس طرح اصلی استفاده می‌کنند.